Spider-man: Daleko od domova: Spidey vyráží na cesty, i v Evropě na něj však čekají problémy

Po zhlédnutí filmu Spider-man: Daleko od domova by mnozí z nás čekali, že další pokračování filmu o Spideym bude především odlehčenou komedií pro dospívající, jež bude okořeněna oblíbeným hrdinou. Je tomu však tak? Nebo film nabízí mnohem více?

Jak samotný název napovídá, tento film se nebude odehrávat v domácím prostředí, ale Spider-man se svými přáteli vyrazí na cesty po Evropských metropolích. Ačkoli si u těchto přesunů budete zpočátku říkat, že jde o super nápad a filmu dodávají dynamiku, později už možná změníte názor a budete mít pocit, že jsou přesně tím, co ve filmu trochu drhne. Jedno velké plus se však filmu odepřít nedá: jedna z metropolí, kterou Peter Parker navštíví, bude Praha. Taky vás s tímto zjištěním tak trochu zahřálo u srdíčka?

Spidey a jeho žena (možná, jednou…)

Cesta po Evropě má však ještě jedno specifikum: na Spideyho už toho začíná být dost (zvláště po událostech, jenž se odehráli v Avengers: Endgame) a tak by si rád od zachraňování světa odpočinul. Asi není třeba zmiňovat, že mu tento plán tak úplně nevyjde. Inu, Furyho nejde ignorovat věčně a zloduši také nepočkají.

Nutno zmínit, že film nezapomíná ani na typická „puberťácká“ témata. Třeba holky. Snaha o získání srdce MJ nesmí ve filmu chybět. Navíc ve filmu čeká románek i na Neda. Kromě toho však nebude chybět ani vnitřní boj Spideyho, který bude pramenit ze zodpovědnosti a očekávání od sebe samého.

Tom Holland jako Spiderman

Co říci na závěr? Zhlédnutí filmu můžeme jen doporučit, ať už patříte mezi fanoušky Marvelu, či nikoli.  U pokračování příběhu o oblíbeném hrdinovi se budete smát, zároveň na vás bude čekat několik překvapivých momentů a užijete si i řadu skvělých akčních scén. Nebude chybět ani odkaz na Tonyho Starka. Pravdou zůstává, že po Avengers: Endgame prodělal tento svět superhrdinů mnoho změn, ze kterých může scénář dál těžit. Doufejme, že tento příběh bude i nadále pokračovat.


Titulky ke stažení:

Litujeme, ale titulky zatím nebyly vytvořeny, vraťte se prosím později.


Avengers: Endgame: Velké finále je tu! Recenze

Troufáme si říci, že právě tento film představuje filmovou událost roku. Po dlouhém čekání, kdy se mnoho fanoušků snažilo najít odpověď na to, co bude obsahem závěrečného filmu, je Endgame konečně tu. A rozhodně stojí za to!

Plakát k filmu

Po tom, co závěrečná bitva ve Wakandě nevyšla podle představ a Thanos vyhladil polovinu vesmíru, bylo většině z nás jasné, že věci tak nezůstanou. Na základě toho vznikla řada různých, více či méně smysluplných teorií, odpověď však přišla až s premiérou závěrečného filmu.

Ačkoli proběhne první pokus o nápravu Thanosového počínání už během několika prvních minut filmu, každému musí být předem jasné, že nepůjde o úspěšný pokus. O čem by pak celý film byl? Tato snaha pak působí spíše jako výkřik do tmy.

Rober Downey Jr. jako Iron Man

Velmi zajímavá je následná proměna hlavních hrdinů. U některých z nich si možná budete říkat, že to už tvůrci přeci jen trochu přestřelili. Na druhou stranu, proč ne? Později budete mít pravděpodobně pocit, že právě tento přerod film skvěle okořenil.

Nutno zmínit, že ve chvíli, kdy se začne rýsovat funkční řešení problému, vám dojde, jak geniální nápad to je. Skoro si budete říkat, že je to vlastně jediný způsob, který mohl připadat v úvahu.

Co vás však na filmu dostane do kolen? Jednoznačně jeho závěr. Samozřejmě neprozradíme, o co půjde. Čekat na vás však bude celá řada překvapivých a emotivních momentů.

Troufáme si říci, že Avengers: Endgame je filmem, který bude pro mnoho lidí (a především pak pro fanoušky Marvelu) filmovým zážitkem roku. U filmu se zasmějete, uvidíte i mnoho akčních scén a chybět nebudou ani překvapivé momenty. Troufáme si říci, že fanoušci Marvelu budou bezpochyby hltat každou minutu filmu. Co na to říci? Čekání na závěr filmu se rozhodně vyplatilo!

Zároveň však budete mít po zhlédnutí Endgame nejspíše smíšené pocity. Dobrý pocit z prvotřídního filmu se totiž bude pravděpodobně mísit s faktem, že svět těchto superhrdinů už zkrátka nebude stejný. Avengers, jak je známe, už jsou minulostí.


Titulky ke stažení:

Litujeme, ale titulky zatím nebyly vytvořeny, vraťte se prosím později.


Recenze filmu Bohemian Rhapsody: Nudný životopisný film rozhodně nečekejte!

Kdo z nás by neznal legendární skupinu Queen a s ní i vynikajícího Freddieho Mercuryho? A právě o této skupině, především pak ale o Freddiem, pojednává film Bohemian Rhapsody. Že nepatříte mezi věrné fanoušky Queenů? To vůbec nevadí! Troufáme si říci, že film budete hltat i tak!

První věcí, které si všimnete, než vyrazíte na film do kina, bude pravděpodobně jeho délka. Ano, ta činí celých 134 minut, což je více než 2 hodiny. Leckdo si možná řekne, že Bohemian Rhapsody bude natahovaným životopisem, který vás po hodině a půl přestane bavit. Opak je však pravdou! Film vás vtáhne do děje a s největší pravděpodobností jej budete hltat od začátku až do konce. Zkrátka dobře – nudu opravdu nečekejte.

Rami Malek zahrál svoji roli naprosto perfektně.

Za tu nejlepší pasáž celého filmu rozhodně považujeme tu, kde je zobrazen vzniku hitu s názvem Bohemian Rhapsody. Průběh vytváření písně, komunikace s manažery…ano, bude to stát za to!

Stylizace koncertů ve filmu byla věrně kopírovala realitu

Kromě skvělého scénáře se můžete těšit také na perfektní výkon Ramiho Maleka, kterému role Freddieho Mercuryho jednoznačně sedla. Jeho herecký výkon je ohromný. Freddieho kopíruje tak věrně, že nad tím budete opravdu žasnout. To, co ve filmu předvedl, se opravdu nevidí každý den. Může se pak po zhlédnutí filmu ještě někdo divit tomu, že za hlavní roli získal Rami Oscara?

No posuďte sami, nevypadá jako Freddie Mercury?

Nutno zmínit, že Bohemian Rhapsody má samozřejmě i slabší momenty. Věrní fanoušci v něm možná najdou i drobné nesrovnalosti. Pravdou však zůstává, že představuje skvělou vzpomínku na legendární kapelu a především vynikajícího zpěváka, s jehož odchodem svět přišel o obrovský talent. Připomeňte si (nejenom) oblíbené hity této skupiny. Věřte, že času, který strávíte sledováním Bohemian Rhapsody, nebudete litovat!


Titulky ke stažení:

Litujeme, ale titulky zatím nebyly vytvořeny, vraťte se prosím později.


Tipy na ty nejlepší seriály v roce 2014

Pokud jste seriálovými fanoušky, pravděpodobně se vám často stává, že váš seriál má pauzu ve vysílání nebo skončí. Právě pro vás jsem připravil přehled s nejlepšími seriály.

Všechny seriály, které zde uvádím, pravidelně sleduji nebo jsem je dříve sledoval. Seznam seriálů budu postupně rozšiřovat, přidávat, ale budu jen ty opravdu výborné.

Legends

V roli agenta Martina Oduma podává Seana Bean téměř neuvěřitelné herecké výkony. Agent Martin Odum střídá indentity na tajných misích, jeho úkolem je se infiltrovat mezi určité skupiny lidí a řešit případy v utajení. Martin Odum je však natolik vžitý do svých krycích identit, že začíná mít problémy s vlastní identitou, neví kdo doopravdy je….

První série je snad bezchybná, napětí od začátku až po konec každého dílu. Druhá série trošku zvolní tempo. Jako zajímavost mohu uvést, že druhá série se natáčela částečně v Praze.

legends

Limitless

Představte si, že byste mohli využít 100 % potenciálu vašeho mozku. Představte si dokonalou paměť, neuvěřitelnou úroveň vnímání a čtyřmístnou hodnotu IQ. Přesně takovou moc skýtá záhadná droga zvaná NZT, kterou jednoho dne využije i poměrně obyčejný muž jménem Brian Finch. Ze všedního člověka se tak stává dokonalá lidská bytost, čehož si všimne i agentka Rebecca Harrisová. FBI tak rázem získává ten nejlepší zdroj, jaký kdy měla.

Seriál vychází ze stejnojmeného filmu Limitless (Všemocný).

limitless

Sherlock

Příběh Sherlocka Holmesa zná téměř každý. Seriál Sherlock Holmes je důkladně propracovaný a každý případ má své kouzlo, své tajemství. Na rozdíl od knižní podoby od Arthura Conana Doyla, se seriál Sherlock Holmes odehrává ve 21. století. Přestože je zde Holmes jen v roli konzultanta místní policie, tak za policii odvede veškerou práci, samozřejmě za pomoci bývalého armádního lékaře Johna Watsona.

sherlock

Game of Thrones

Game of Thrones patří mezi nejúspěšnější seriály dneška. Seriál se odehrává v zemi sedmi království, kde zimy mohou trvat i celé věky. Propracovanost příběhu i filmového světa je naprosto dechberoucí. Game of Thrones je plný lstí, zvratů a nečekaných smrtí hlavních hrdinů.

Game of Thrones

Spartacus

Seriál Spartacus je precizně zpracovaný příběh římského gladiátora. Kromě nádherné podívané na dobové děvky a souboje na vás čeká detailně propracovaný příběh plný nečekaných zvratů.

Seriál se již nenatáčí, obsahuje 4 série.

spartacus

Titulky ke stažení:

Litujeme, ale titulky zatím nebyly vytvořeny, vraťte se prosím později.