Avengers: Endgame: Velké finále je tu! Recenze

Troufáme si říci, že právě tento film představuje filmovou událost roku. Po dlouhém čekání, kdy se mnoho fanoušků snažilo najít odpověď na to, co bude obsahem závěrečného filmu, je Endgame konečně tu. A rozhodně stojí za to!

Plakát k filmu

Po tom, co závěrečná bitva ve Wakandě nevyšla podle představ a Thanos vyhladil polovinu vesmíru, bylo většině z nás jasné, že věci tak nezůstanou. Na základě toho vznikla řada různých, více či méně smysluplných teorií, odpověď však přišla až s premiérou závěrečného filmu.

Ačkoli proběhne první pokus o nápravu Thanosového počínání už během několika prvních minut filmu, každému musí být předem jasné, že nepůjde o úspěšný pokus. O čem by pak celý film byl? Tato snaha pak působí spíše jako výkřik do tmy.

Rober Downey Jr. jako Iron Man

Velmi zajímavá je následná proměna hlavních hrdinů. U některých z nich si možná budete říkat, že to už tvůrci přeci jen trochu přestřelili. Na druhou stranu, proč ne? Později budete mít pravděpodobně pocit, že právě tento přerod film skvěle okořenil.

Nutno zmínit, že ve chvíli, kdy se začne rýsovat funkční řešení problému, vám dojde, jak geniální nápad to je. Skoro si budete říkat, že je to vlastně jediný způsob, který mohl připadat v úvahu.

Co vás však na filmu dostane do kolen? Jednoznačně jeho závěr. Samozřejmě neprozradíme, o co půjde. Čekat na vás však bude celá řada překvapivých a emotivních momentů.

Troufáme si říci, že Avengers: Endgame je filmem, který bude pro mnoho lidí (a především pak pro fanoušky Marvelu) filmovým zážitkem roku. U filmu se zasmějete, uvidíte i mnoho akčních scén a chybět nebudou ani překvapivé momenty. Troufáme si říci, že fanoušci Marvelu budou bezpochyby hltat každou minutu filmu. Co na to říci? Čekání na závěr filmu se rozhodně vyplatilo!

Zároveň však budete mít po zhlédnutí Endgame nejspíše smíšené pocity. Dobrý pocit z prvotřídního filmu se totiž bude pravděpodobně mísit s faktem, že svět těchto superhrdinů už zkrátka nebude stejný. Avengers, jak je známe, už jsou minulostí.


Titulky ke stažení:

Litujeme, ale titulky zatím nebyly vytvořeny, vraťte se prosím později.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.